Послідовність з 5 кроків дозволить вам стати шановним, відомим і добре оплачуваних викладачем англійської мови онлайн.

1. Вдосконалюйтесь.
Викладання онлайн має ряд своїх особливостей, які потрібно враховувати, переходячи на грунт фрілансу. Знання технічних навичок і бездоганне володіння поруч комп’ютерних програм, які полегшать роботу, вкрай бажано. Крім цього, подумайте, яка ваша спеціалізація. На початку свого шляху намагайтеся не «розпорошуватися». Зупиніться на одній-двох областях. Що у вас виходить краще? Підготовка до іспитів? Розмовна англійська? Англійська для дорослих студентів? З ким ви краще знаходите спільну мову? Які уроки дають вам найбільше почуття задоволеності? Поставте радість від занять на перше місце і, виходячи з того, що цю радість приносить, «прокачивайте» потрібне поле і набирайте учнів. Щасливий викладач – хороший викладач.

2. Готуйте матеріали заздалегідь.
Зберіть все, що може знадобитися в роботі, в окрему папку, розсортуйте матеріал за темами і рівнями. Створюйте власні розробки, використовуючи матеріал колег. Ключ до успіху – це освоєний досвід попередників, покладений на індивідуальну інтерпретацію.

3. Зробіть свій онлайн образ привабливим і вселяє довіру.
Ніяких проблем з технічним оснащенням бути не повинно, а це значить, що в списку обов’язкових покупок – хороша веб-камера, навушники і інтернет-провайдер, який не відрізняється «сюрпризами» і повільністю. Непогано створити свій веб-сайт або хоча б сторінку в соцмережах, де студенти можуть знайти вас, познайомитися з вашими методиками, розробками і успіхами.

4. Організуйте робочий процес.
Ретельно сплануйте розклад, детально пропишіть політику проведення занять, почасовка, можливі варіанти скасування і перенесення. Чим грунтовніше ви будете в цьому питанні, тим краще. Зловживати переносами занять не можна, але якщо вони трапляються, студент повинен знати, що у вас на це поважні причини. Крім того, організуйте робоче місце і не шкодуйте грошей на оновлення комп’ютерних програм, потрібних в роботі. Це обов’язкові інвестиції. Тільки з боку здається, що наявність інтернету і веб-камери – єдині технічні умови роботи, але чим далі ви підете, тим більше будете розуміти і цінувати важливість ідеально функціонуючих файлообмінників, конвертерів та інших програм.

5. Набирайте учнів.
Якщо ви пройшли кроки 1-4, до вас рано чи пізно почнуть стукати студенти. А потім, задоволені вашою роботою, будуть ділитися посиланнями на ваш профіль з друзями. Уважно поставтеся до організації робочого процесу і свого віртуального образу, і проблем з набором у вас не буде. Успіхів!