У цю країну можна закохатися з першого погляду. Неповторна природа, дивовижний клімат і цікаві традиції. Кілька століть тому вона повністю була прихована під товстим крижаним шаром.
Офіційна назва – «Королівство Норвегія» походить від скандинавського слова «Norrvegr», що перекладається як «дорога на північ». М’який клімат і тепле літо, під час якого навіть в північних частинах країни температура піднімається до + 30 ° С. Дивно, що північні берега моря не замерзають взимку. Тому невеликі судна, човни та катери є у кожного другого жителя. Великим попитом користуються будиночки на узбережжі.
Населення Норвегії трохи більше 5 млн. Форма правління – конституційна монархія, але політична влада зосереджена в руках парламенту. Девіз країни, написаний на королівському гербі ще багато століть назад, актуальний і до цього дня – «Все для Норвегії». Кожен житель країни дуже пишається королівською сім’єю.
За рівнем освіти ця нечисленна країна є безперечним лідером, серед європейських країн. У далекому 1979 році тут вперше був прийнятий закон про обов’язкову початкову освіту. Не дарма вони вважаються найбільш читаючою нацією в світі.
На заході Норвегії перебуває 20-ти кілометрова залізниця, яка називається Фломська. Вона приваблює туристів приголомшливими мальовничими краєвидами з панорамних вікон поїздів.
В основному, норвежці вважають за краще пересуватися на велосипедах. Цей вид транспорту використовується в будь-який час року.
Погода дуже мінлива, туман швидко змінюється сонцем, а сніг дощем. Найтепліші дні стоять з кінця червня по початок серпня. Середня температура +28 ° C. Зима сувора, іноді стовпчики термометрів опускаються до -40 ° C
Злочинність в Норвегії мінімальна. Це найбезпечніша країна в світі. Жителі неймовірно законослухняні. В магазинах не встановлені детектори-рамки і камери спостереження. У цьому немає необхідності, так як крадіжки тут немає. Люди звикли довіряти один одному. Біля ферм можна побачити столи з продуктами і стаканчики для грошей. На вулицях немає бездомних і жебраків. Винятком є ​​великі міста, а жебраки, зазвичай, вихідці з інших країн.
Норвезькі продукти мають найвищу якість. За давньою традицією в неділю не працює жоден продуктовий магазин. Порожні банки і пляшки місцевого виробництва не викидаються, а здаються в спеціальні автомати. Вони стоять практично в кожному магазині. Апарат видає чек, який можна перевести в готівку на касі.

Середня заробітна плата в Норвегії 6-7 тисяч євро на місяць, що дозволяє жителям країни добре жити, піклується про свою країну і багато подорожувати. Робочий день починається о 10 ранку і закінчується до 4-м години дня. Завдяки високому рівню життя, в країні майже немає багатоповерхівок, тому що жителі можуть собі дозволити просторі приватні будинки.
У норвезькій кухні переважають блюда з риби. Найбільш улюблене – лосось. У країні величезна кількість риби і повна відсутність ліцензій на риболовлю. Європейці часто приїжджають сюди поповнити свої запаси хорошим уловом.
Найпівнічніша і красива точка Норвегії – мис Нордкап. Його висота 307 метрів. У гарну погоду, стоячи на ньому, можна помилуватися арктичними льодовиками.