Одним з улюблених місць туристів, вважається Азія, а саме особливої ​​популярності набув східний базар. Ніхто однозначно не може сказати, чим приваблює туристів цей ринок. Є ряд припущень:
• Таємничість і екзотичність цього місця вабить;
• Доступність різних сувенірів, придбаних близьким і друзям на пам’ять;
• Можливість отримати яскраві емоції.
Східний базар є кишить мурашник, де будь-який торговець з легкістю відрізнить туриста від співвітчизника. А далі справа техніки, мета його отримати максимум ваших грошей. Поки ви розглядаєте сподобався вам товар, він вас вивчає і аналізує вашу поведінку і достаток.
Будьте уважні! Як мандрівник, ви повинні знати, що всю свою суму зберігати в одному місці строго заборонено. Вирушаючи на східний ринок, розділіть свої гроші і візьміть ту суму, яка відкладена на поточні витрати. Решту грошей сховайте, наприклад в портмоне.
Ось ви на ринку, багато торговців заманюють вас різноманітністю товару. Перше, що вас здивує – це відсутність цінників. Ціну вам може озвучити, лише господар лавки. Знайти спільну мову з ним досить просто, достатньо буде вказати на ту річ, яка вам сподобалася. Помовчавши деякий час, він скаже вартість товару, але в 4-5 разів вище, ніж її ринкова ціна. Незнання мови, не є проблемою. Він її зобразить на пальцях, скаже англійською, напише на папері або скаже російською, таке теж можливо.
Очікуваний крок для продавця – це торг і дискусія з вашого боку. Хто емоційніше і ефективніше торгується, тому і похвала, а точніше, обраний вами товар. Поганим тоном вважається не зближення з його ціною, а навпаки. Є й інші можливості отримати товар, не вступаючи в запеклі дебати і суперечки. Досить мотивувати продавця, а саме залишити його намет, і попрямувати до сусідньої. Ви побачите, як моментально політика продавця зміниться, і він знизить ціну, до вашої бажаної, оскільки категорично не виносить конкурентів.
Якщо ж нічого не відбувається, значить, сам продавець не зацікавлений у продажу. Це шанс знайти іншого, більш поступливого.
От і все. Щоб спогади про східному ринку носили лише позитивний характер, слід виконувати ці нехитрі правила.
• Чи не виставляйте свій гаманець всім на огляд;
• Проявляйте повагу до будь-якому продавцеві;
• Не втрачайте пильність при купівлі товару.
Гарного подорожі і незабутніх вражень!