Вільям Шекспір ​​досі один з кращих драматургів в світі і дивним фактом залишається те, як провінційний чоловік, який ніколи не відвідував коледж став одним з найбільш видатних і красномовних письменників за всю історію.

1. Шекспір ​​народився в багатій, багатодітній родині. У нього було троє братів і чотири сестри.

2. Коли Вільяму Шекспіру виповнилося вісімнадцять він одружився з дочкою фермера на вісім років старший за нього. На момент весілля його дружина Анна Хетевей була на третьому місяці вагітності.

3. Згідно з дослідженнями діти Шекспіра і його дружина не вміли писати, що було дуже поширеним явищем в ті часи, хоч сам Вільям з дитинства відвідував місцеву гімназію Стратфорді де і освоїв лист і латинь.

4. На одному з найвідоміших зображень Шекспіра, відомому як портрет Чандоса (Chandos portrait) в лівому вусі Шекспіра є золота сережка. Тоді це було дуже модним і свідчило про богемному спосіб життя.

5. Вільям Шекспір ​​дуже вплинув на формування сучасної англійської мови. Завдяки його творчості з’явилися такі популярні сьогодні в повсякденному англійською такі слова і вирази як «fashionable» (модний), «lackluster» (тьмяний), «in a pickle» (в жалюгідному стані), «one fell swoop» (одним махом).

6. Твори Шекспір ​​найбільш цитовані в англійській мові, по популярності вони поступаються тільки цитат з Біблії.

7. Мало хто знає, що крім написання своїх численних п’єс і сонетів, Шекспір ​​був також актором. Він часто з’являвся на сцені в своїх п’єсах, а також п’єсах інших драматургів.

8. За життя Шекспіра жінкам заборонялося з’являтися на сцені в театрі, і жіночі ролі тоді виконувалися чоловіками. Сьогодні важко уявити, як в п’єсі драматурга «Ромео і Джульєтта» головну жіночу роль виконував чоловік, але тоді це було звичайним явищем.

9. Шекспіру приписують винахід імен Олівія, Міранда, Джессіка і Корделія, які за багато років стали звичними в багатьох країнах.

10. У Вільяма була тільки одна внучка Єлизавета. Однак вона померла бездітною і тому у Шекспіра сьогодні не має прямих нащадків.