Всім відомо, що існують різні типи темпераменту: сангвінік, холерик, меланхолік, флегматик. Іноді буває складно зрозуміти до якого типу належить людина. Особливо важко визначити до якого типу належить дитина. Темперамент дитини сильно впливає на виховання дитини. Існують безліч книг, в яких йдеться про те, що шлях до добрих стосунків з дитиною, лежить через визначення його темпераменту.

Можливо, не мало батьків стикалося з ситуацією, коли дитина не дозволяє себе зайвий раз себе обійняти або навіть просто дозволити до себе доторкнутися. Хоча батьки мріяли, як будуть обіймати свою дитину, грати і співати разом пісні. У таких ситуаціях батькам може бути нелегко впоратися зі своїми бажаннями про те, яким вони хочуть бачити свою дитину.
Треба визнати, що така дитина, швидше за все, буде не таким яким його очікували батьки. Для батьків відмова від образу «дитини мрії» може стати найскладнішим моментом у вихованні дитини. Бувають випадки, коли батьки після такого впадають в депресію і починають оплакувати свого вигаданого дитини.
Така депресія може засліпити батька. Зазвичай такий стан заважає розгледіти різні таланти своєї дитини. Батьки починають пробувати змінити дитини, тим самим повністю знищити його таланти і хороші якості. Треба розуміти, що в такому випадку, батьки це роблять виключно в своїх корисливих цілях, а дитині це ніяк не допоможе. Тому батькам слід позбутися свого уявлення про «ідеальних дітей». Треба розуміти, що ідеальних дітей просто не існує.
Кожна дитина, який має непростий характер має не тільки унікальні якість, але і вроджену схильність до свого характеру. Так що батько не в силах змінити його темперамент. Єдине, що може зробити батько, це почати правильно реагувати на темперамент своєї дитини. Потрібно перестати сприймати темперамент дитини як проблему. Найефективніше приділити увагу тому, щоб знайти шляхи, які допоможуть налагодити взаємини один з одним.
Батьки повинні розуміти, що дитина – це такий же жива людина, а не іграшка в їх руках, яку можна підлаштувати під себе. Дитина потребує батьківської турботи, а головне в розумінні. Хорошим батькам потрібно приймати дитину такою якою вона є, а не міняти його під свій лад. Якщо батьки навчаться знаходити правильний підхід до дитини і управлятися з особливостями його характеру, то дитина буде по-справжньому їх радувати.